რატი ანდრონიკაშვილის ობრადოირო ესპანეთის რანგით მე-2 ლიგაში წარმატებულ სხვლას განაგრძობს. ქართველი გამთამაშებლოს გუნდმა ბოლო 9 შეხვედრიდან მე-8-ედ იმარჯვა და ცხრილში პოზიცია გაიმყარა.
მორიგი მსხვერპლი კასტელო გახლდათ, რომელიც ობრადოირომ 100:72 დაამარცხა. საქართველოს ნაკრების კალათბურთელმა კი 12 წუთში 8 ქულა, 2 მოხსნა და 1 პასი მოაგროვა. რატიმ 3-დან 1 ორქულიანი და 6-დან 2 სამქულიანი ჩააგდო, 1 პერსონალური ფოლი მიიღო და მის წინააღმდეგაც ერთხელ დაჯარიმდნენ. მნიშვნელოვანია ისიც, რომ ქართველ ლეგიონერს ბურთი არ დაუკარგავს.
ობრადოირომ 17 მოგება და 9 მარცხი მოაგროვა და მე-6 ადგილზე იმყოფება, მომდევნო მატჩს კი 2 აპრილს სტუმრად ესტელასთან ჩაატარებს.
მე-2 დივიზიონიდან უმაღლესში, ანუ ლიგა ენდესაში ავტომატურად მხოლოდ ჩემპიონი გადავა, მეორე-მეცხრე ადგილოსნები კი პლეი ოფით გამოარკვევენ კიდევ ერთი უმაღლესლიგელის ვინაობას.