16 წლის ქართველი მცველის, საბა ხარებაშვილის მიმართ ინტერესი ევროპის წამყვანი საფეხბურთო კლუბების მხრიდან მზარდია. მადრიდის "რეალის", "ბარსელონას", "ლივერპულისა" და "პარი სენ-ჟერმენის" შემდეგ, ტურინის "იუვენტუსიც" დაინტერესდა ახალგაზრდა ფეხბურთელის ტრანსფერით.
იტალიური მედიის ინფორმაციით, "იუვენტუსის" სკაუტები თბილისში იმყოფებიან და ხარებაშვილს აქტიურად აკვირდებიან.
აღნიშნულ ინფორმაციას TUTTOJUVE ავრცელებს.
ცნობისთვის, ხარებაშვილი გახდა უეფა-ს საკლუბო ტურნირების ისტორიაში ყველაზე ახალგაზრდა ფეხბურთელი. მას კონფერენს ლიგის საკვალიფიკაციო ეტაპზე, დებიუტი 15 წლისა და 10 თვის ასაკში ჰქონდა.
ეს ფაქტი მის განსაკუთრებულ ნიჭსა და პერსპექტიულობას უსვამს ხაზს. გარდა იმისა, რომ ევროპული გრანდები მისით ინტერესდებიან, ხარებაშვილს საქართველოს 19-წლამდელთა ნაკრებშიც აქვს გამოჩენილი თავი. ეს ფაქტი მის საერთაშორისო დონეზე თამაშის უნარს ადასტურებს.
საბა ხარებაშვილი მცველის პოზიციაზე თამაშობს. მისი ასაკისთვის გამორჩეული სიმწიფე და მოედნის ხედვა, მას განსაკუთრებულ ფეხბურთელად აქცევს. ახალგაზრდა ფეხბურთელისადმი ასეთი დიდი ინტერესი, მის მომავალ კარიერაზე მეტყველებს.
მოსალოდნელია, რომ საბა ხარებაშვილი უახლოეს მომავალში ევროპის ერთ-ერთ წამყვან კლუბში გადავა.