ესპანეთის ება-ს ლიგაში შესანიშნავად გამოდის ახალგაზრდა ქართველი უკანახაზელი, გეგა წულაია, რომელიც A-A დივიზიონის 21-ე ტურის საუკეთესო მოთამაშედ იქნა აღიარებული.
მისი გუნდი, „სანტანდერი“, „რედლაინსს“ სტუმრობდა და მძაფრი შეხვედრის შემდეგ 94:98-ით დამარცხდა. მარცხის მიუხედავად, ქართველმა კალათბურთელმა ტურის MVP-ის ტიტული მოიპოვა. მან 23 წუთის განმავლობაში 25 ქულა და 2 მოხსნა დააგროვა, ხოლო სროლებში აჩვენა შთამბეჭდავი სიზუსტე: 4-დან 3 ორქულიანი, 5-დან 4 სამქულიანი და 10-დან 7 საჯარიმო. გარდა ამისა, მან თამაშში ასევე 3 შედეგიანი პასი გააკეთა, რაც მის მრავალმხრივ ნიჭს კიდევ უფრო უსვამს ხაზს.
„სანტანდერი“ ამჟამად 9 მოგებითა და 12 მარცხით 14-გუნდიანი დივიზიონის მე-11 პოზიციაზე იმყოფება. გუნდი, რომელიც ესპანეთის ჩრდილოეთში, კანტაბრიის რეგიონშია დაფუძნებული, სეზონის მეორე ნახევარში თამაშის გაუმჯობესებას ცდილობს.
გეგა წულაიას კი ეს პირველი გამორჩეული თამაში არ ყოფილა: მან ადრე 21 ქულა ჩააგდო „ლას პიელაგოსთან“ მატჩში, 26 ქულა (მათ შორის 11-დან 7 სამქულიანი) „სოლარესთან“ და 20 ქულა „ტარიბაკოსთან“ შეხვედრაში. 21 წლის ქართველი მოთამაშე, რომელიც თბილისში დაიბადა, ესპანურ ლიგაში თავისი სტაბილური თამაშითა და შორი მანძილიდან ზუსტი სროლებით სულ უფრო მეტ ყურადღებას იპყრობს.