საქართველოს ნაკრების ხელბურთელებმა ევროპის ქვეყნების ჩემპიონატებში მორიგი ტურის მატჩები გამართეს და თავის გამოჩენაც შეძლეს.
საფრანგეთი:
საფრანგეთის ჩემპიონატში „ტრემბლი“ გასვლით მატჩში „შარტრთან“ 25:30 დამარცხდა. „ტრემბლის“ შეამადგენლობაში ითამაშა ერეკლე არსენაშვილმა და 3 გოლი გაიტანა.
გერმანია:
გერმანიის ბუნდესლიგაში „გუმერსბახმა“ საკუთარ მოედანზე „რეინ-ნაკარს“ უმასპინძლა და იოლად 36:25 დაამარცხა. საქართველოს ნაკრების ლიდერს, გიორგი ცხოვრებაძეს ამ შევხედრაში ბევრი სათამაშო დრო არ მიეცა, თუმცა მცირე დროშიც მოახერხა ორი შესანიშნავი გოლის გატანა.
ჩრდ. მაკედონია:
რუმინეთი:
გასულ უქმეებზე „ტურდა“ საკუთარ მოედანზე „ფაგარასს“ დაუხვდა და დაძაბულ ბრძოლაში ორი ბურთით დაამარცხა – 29:27, რაშიც წვლილი საქართველოს ნაკრების ერთ-ერთმა ლიდერმა, ირაკლი კბილაშვილმაც შეიტანა. 1 გოლი და 6 ასისტი – ასეთია ირაკლის მონაგარი ამ შეხვედრაში.
სერბეთი:
სერბეთის ჩემპიონატში „მეტალოკლასტიკამ“ „პარტიზანს“ უმასპინძლა და დაძაბულ ბრძლაში 23:24 დამარცხდა. მასპინძელთა რიგებში მირიან გავაშელიშვილის ანგარიშზე 2 ასისტია.
სლოვაკეთი:
შედეგიანი შეხვედრა ჩაატარეს სლოვაკეთში „ჰლოჰოვაცის“ ქართველმა ლეგიონერებმა – „ჰლოჰოვაცმა“ „ტოპოლჩანს“ უმასპინძლა და 34:32 მოუგო. გიგა მელიავას ანგარიშზე 6 გოლია, გუგა უთმელიძემ კი ერთი შედეგიანი დარტყმა მიითვალა.