საფრანგეთის ნაკრების წევრი სხვა საფეხბურთო ვარსკვლავებთანაც თამაშობდა, მაგრამ განსაკუთრებით მოისურვებდა რონალდუსთან, ხუთგზის "ოქროს ბურთის" მფლობელთან და პორტუგალიის ნაკრების კაპიტანთან ერთად თამაშს.
"მე ვთამაშობდი დიდებულ მოთამაშეებთან: ლიონელ მესი, ნეიმარი, ანტუან გრიზმანი, პოლ პოგბა, კარიმ ბენზემა..." - განუცხადა მბაპემ BeINsports-ს.
"კრიშტიანუ რონალდუსთან თამაში სასიამოვნო იქნებოდა - ახლა ეს უკვე ძალიან რთულია - მაგრამ საკმარისად გამიმართლა, რომ მქონდა შესაძლებლობა, მის წინააღმდეგ მეთამაშა; ის სპორტის ლეგენდაა."
39 წლის რონალდუმ ესპანური გიგანტური კლუბი 2018 წელს დატოვა და ახლა საუდის არაბეთის პროფესიონალურ ლიგაში, კლუბ "ალ ნასრში" თამაშობს.
მბაპემ "რეალს" ოთხშაბათს კონტინენტთაშორისი თასის მოგებაში დაეხმარა, რაც მისი მეორე ტიტულია ესპანურ გრანდში მას შემდეგ, რაც ზაფხულში "პარი სენ-ჟერმენთან" კონტრაქტი დაასრულა.