სუპერლიგის მე-13 ტური დღეს თბილისსა და გორში დაიწყო. თბილისი არენაზე 2 მატჩი ჩატარდა, რომელთაგან პირველში ერთმანეთს “ამრა გაგრა” და ზესტაფონის “მარგვეთი” დაუპირისპირდნენ. დეიან პროკიჩის გაწვრთნილ ამრას გამარჯვება საიმისოდ სჭირდება, რომ სუპერლიგაში დარჩენის საკითხი რაც შეიძლება, ადრიანად, სათავისოდ გაარკვიოს. გაგრელებს 4 გამარჯვება აქვთ და ამ შედეგით სუპერლიგაში მხოლოდ ტყიბულის “ორბს” სჯობნიან.
სუპერლიგაში ზედიზედ მე-4 მატჩი წააგო თსუ-მ, რომელიც ამ უიღბლო სერიამდე 8-დან 8 მოგებით ერთპიროვნული ლიდერი გახლდათ. სახელმწიფო უნივერსიტეტის გუნდმა ამჯერად კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტთან წააგო, რომელსაც ამ შეხვედრამდე 4 მოგება ჰქონდა და ცხრილის აუტსაიდრად ითვლებოდა. შარშანდელი ფინალისტი, რომელმაც ნახევარფინალიდან სწორედ თსუ გააგდო, ამჯერადაც მოგებული გამოვიდა.
კსუ-მ გამარჯვება ბოლო წუთებზე შედეგიანი თამაშის წყალობით მოიპოვა. თამაშის დასრულებამდე 5 წუთზე ნაკლები რჩებოდა, როცა თსუ 11 ქულით – 76:65 იგებდა, თუმცა შეხვედრა საბოლოოდ 82:87 (სტატისტიკა) დათმო. ლექსო ლაფანაშვილის გაწვრთნილ თსუ-ს თავის გასასამართლებელი საკმარისად აქვს – 4 წამყვანი მოთამაშე – გიორგი ცინცაძე, ალექსანდრე ფევაძე, ოთარ ფხაკაძე და ვილი ისიანი აკლდა. დარჩენილ დროში სახელმწიფო უნივერსიტეტელებმა ლიდერობა ვერ შეინარჩუნეს – გიორგი ტურძილაძის, ლევან გოგიჩაიშვილის, შამარ რაითისა და რობ პერის ქულებით კავკასიელებმა ჰაერივით საჭირო გამარჯვება მოიპოვეს.
დაბოლოს ყველაზე დაძაბული მატჩი, რომელიც გორში, ადგილობრივ ივერიონსა და სუპერლიგის აუტსაიდერ ტყიბულის ორბს შორის გაიმართა. 2 გამოკვეთილი აუტსაიდერია, რომელსაც მხოლოდ 2 მოგება აქვს და თითოეულ მატჩს ახლა მისთვის უდიდესი მნიშვნელობა აქვს, “ა” ლიგაში რომ არ დაქვეითდეს.