განახლდა ფიბა-ს ჩემპიონთა ლიგის გათამაშება. პირველი ეტაპიდან გასული 16 გუნდი 4 ჯგუფში გადანაწილდა და პლეი ოფში გასასვლელად იბრძოლებს. ტურნირის ერთ-ერთი ფავორიტია გიორგი შერმადინის “ლაგუნა ტენერიფე”, რომელმაც მეორე ჯგუფური ეტაპი გამარჯვებით დაიწყო.
ტენერიფე ჯგუფში თურქულ პეტკიმსფორთან, ესპანურ მანრესასთან და იტალიურ რეჯიანასთან არის. პირველ ტურში შერმადინის გუნდმა რეჯიანას უმასპინძლა და 91:69 დაამარცხა. შერმადინმა მხოლოდ 14:22 წუთი ითამაშა და თავი 8 ქულს, 4 მოხსნას, 2 პასს და 1 ჩაჭრას მოუყარა. ქართველმა ცენტრმა ოთხივე ორქულიანი ჩააგდო, ხოლო საჯარიმოდან სამივე სროლა ააცილა.
ფენომენალურად ითამაშა ვეტერანმა მარსელიონიო ჰუერტასმა, რომელმაც 27 ქულა და 7 პასი მიითვალა. 22 ქულა დევიდ კრამერის ანგარიშზე დაგროვდა. შემდეგ მატჩს ტენეიფე კვლავ ესპანეთში, თუმცა სტუმრად, მანრესასთან, 5 თებერვალს გამართავს.